Koppelschiettoernooi 2024

We waren benieuwd of dit zou werken: een koppelschiettoernooi in de kerstvakantie op de korfbalvrije zaterdag. Het antwoord was: jazeker! Maar liefst 110 schutters kwamen af op dit evenement. Een topdag vol spanning, competitie maar bovenal gezelligheid in Sporthal Het Dok en de HKC-kantine.

Jeugd
Om 14:30 trapten de jongste korfballers af en werden er wedstrijden gespeeld in de E/F categorie, de D-groep en de C-groep. We hadden niet helemaal bedacht dat deze groepen nog nooit eerder gehoord hadden van koppelschieten, maar het ritme, de doelpunten en de spanning zat er al snel in. Er werd gespeeld in wedstrijden van 4 minuten en er was slechts 1 minuut tijd tussen de wedstrijden in. Dit ging prima onder leiding van jury Jan en Jeroen. Meedoen was belangrijker dan winnen, maar we hadden per categorie natuurlijk wel een winnend koppel. Bij de E/F waren dit Danley en Mink, bij de D-groep waren Lars en Casper de winnaars en bij de C-groep pakten Ize en Sara de eerste prijs.

Senioren
Om 16:00 uur was het de beurt aan de Senioren en A-groep. Veel coryfeeën op de zaalvloer, goed voor jarenlange korfbalervaring. Mooi ook om de prachtige combinaties van koppels te zien: vakmaten van weleer, huidige spelers met ouders (en zelfs opa’s). Superleuk en wat een enthousiasme. Na de poulefases gingen de 6 poulewinnaars (Mabel en GertJan Havelaar, Mathijs de Boon en Astrid de Boon, Emiel Deventer en Suzanne Deventer, Arnold Tromp en Michel Koppelaar, Rob van Woerkom en Aldwin Korevaar, Andre Kuipers en Jeroen van der List door naar de Knock-out fase samen met twee beste nummers twee: Emma & Amber Korevaar en Veerle & Bianca Havelaar.
Uiteindelijk werd de finale gewonnen door Mabel Havelaar en GertJan Havelaar met een duidelijke 18-11 overwinning. Gefeliciteerd, mooie winnaars van deze eerste editie. Er werd nog flink nagepraat en gegeten. We hebben genoten.

Mabel en Gert-Jan (senioren en A-groep)

Iedereen bedankt: jury, kantine en keukenpersoneel en alle andere medewerkers. En wat ons betreft doen we dit volgend jaar weer!
Mathijs & Arnold

Foto’s van het toernooi

📷: fam van Kekerix / Hoogendoorn, Ariea Vonk en Leon Fijnekam

Jan van Houwelingen (Houwelingen Health)